آشنایی با Avegant Glyph

حتما شما هم در مورد عینک های واقعیت مجازی یا در واقع همان VR مطالبی شنیده و یا خوانده اید. این روزها استفاده از این ابزار بسیار جالب است چون تجربه جدید و مفرحی را از بازی های ویدئویی و یا اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مخصوص دنیای مجازی سه بعدی به شما ارائه میکنند.

 البته یکی از بزرگترین مشکلات در خرید و تهیه این عینک های سه بعدی قیمت بسیار بالای آنهاست.

اما به تازگی محصول جدیدی با نام Avegant Glyph به بازار عرضه شده است که درواقع یک کیک استارتر منحصر به فرد است. البته همچنان موضوع قیمت بالا در این محصول جدید نیز مشاهده میشود (قیمت 700 دلار). اما ایده و نوآوری جالبی در این محصول جدید ارائه شده که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

ایده تولید این محصول ساده اما در عین حال تجربه ای متفاوت است. تصور کنید در حال گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود با هدفون هستید و به ناگهان با یک چرخش ساده دو صفحه نمایشگر با کیفیت بالا در مقابل چشمان شما قرار میگیرند و امکان تماشای ویدئو و یا تصاویر را نیز به شما میدهد. در واقع طراحی این مانیتورها به گونه ای است که فضای بسیار بزرگی در حدود تصویر یک تلویزیون 65 اینچی را در مقابل چشمان شما شبیه سازی میکنند.

 

در واقع در مانیتور این دستگاه شما به صورت خصوصی قادر به تماشای ویدئو ، انجام بازی و یا حتی کار کردن با تبلت و یا نوت بوک خود هستید و فضای شخصی خود را در تمامی اماکن عمومی در اختیار دارید.

طراحان و سازندگان این دستگاه توجه ویژه ای به راحتی کاربران در زمان استفاده از این دستگاه داشتند و بنابراین برای قرارگیری راحت تر پایه های مخصوصی برای انواع بینی ها نیز به همراه دستگاه به خریداران عرضه میکنند تا میزانی از وزن دستگاه بر روی بینی کاربر قرار گیرد و دستگاه به سمت پایین هدایت نشود و موقعیت با ثبات تری داشته باشد.

 

با توجه به تفاوت فاصله بین دو چشم در کاربران امکان تنظیم زوایه قرارگیری دو مانیتور نیز مورد توجه طراحان بوده تا بهترین کارایی را داشته باشید. به همراه این دستگاه کیف مخصوصی نیز برای حمل و نقل به خریدار ارائه میشود.

در ادامه ویدئو کوتاهی در مورد مزایای این دستگاه جالب را مشاهده نمایید.