طراحی سایت عکاسی

طراحی وب سایت عکاسیاکثر عکاسان حرفه ای در شبکه های اجتماعی فعال هستند اما اگر میخواهید مشتریان شما را جدی بگیرند بایستی یک وب سایت داشته باشید و عکس های خود را در وب سایت حرفه ای خود به زیبایی هر چه بیشتر به معرض دید مشتریان قرار دهید. این روزها سرویس های طراحی سایت ارزان قیمتی در دسترس هستند که با استفاده از آنها شما میتوانید با کمترین هزینه طراحی وب صاحب یک سایت شوید.

با استفاده از یک وب سایت شما میتوانید کارهای خود را به یک دنیا معرفی کنید. شما میتوانید از طریق وب سایت سفارشات مشتریان خود را دریافت کنید و حتی با توجه به سایز و تعداد عکس ها هزینه را نیز به صورت آنلاین از مشتری دریافت کنید. در قدم های بعدی حتی میتوانید با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور برای مشتریان خود فولدرهای مشخصی بسازید تا مشتریان بتوانند از هر نقطه به عکس های خود دسترسی داشته باشند و مثلا از میان تصاویر انتخاب کنند که کدام یک از آنها با چه اندازه ای چاپ و برای آنها ارسال شوند.

یکی از مسائلی که این روزها در طراحی وب سایت بایستی به آن دقت داشته باشید ، هماهنگی کامل وب سایت شما با موبایل و تبلت ها است. شما با توجه به نیازهای خود میتوانید یک شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی سایت را انتخاب کنید. توصیه ما به عکاسان آماتور و تازه کار راه اندازی وب سایت ساده با قابلیت نمایش نمونه کارها در قالب گالری زیباست. دقت داشته باشید وب سایت شما بایستی به صورتی طراحی شود که امکان اعمال تغییرات توسط شما را داشته باشید. معمولا به این دسته وب سایت ها سایت داینامیک و یا سیستم های مدیریت محتوا میگویند.

انتخاب قالب های پیش ساخته و یا اصطلاحا قالب های آماده اثر زیادی در کم کردن هزینه طراحی سایت شما دارد اما ممکن است به طور کامل با نظرات و سلیقه شما همخوانی نداشته باشد. در این حالت بایستی به طراحان حرفه ای تر مراجعه کنید تا سایت مورد نظر شما را طراحی کنند اما دقت داشته باشید در این حالت هزینه شما بسیار بالا خواهد رفت. دقت داشته باشید اگر میخواهید طراحی سایت را به یک طراح بسپارید حتما سعی کنید طراحی را انتخاب کنید که قبلا سابقه و تجربه طراحی سایت عکاسی را داشته باشد. همچنین از روش کار با سایت نیز اطمینان حاصل نمایید تا زیاد پیچیده نباشد تا شما در آینده هنگام کار با بخش مدیریت وب سایت دچار مشکل و سردرگمی نشوید.

در طراحی وب سایت مناسب برای عکاسی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • سعی کنید عکس های برگزیده و خوب خود را در سایت نمایش دهید. لزومی ندارد تمامی نمونه کارهای شما در سایت قرار گیرد.
 • حتما ظرفیت عکس های خود را کم کنید تا در وب سایت سریع بارگذاری شوند.
 • اگر امکان دارد در نقطه مناسبی از وب سایت خود امضا قرار دهید تا مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار نگیرد.
 • استفاده از قلش این روزها دیگر چندان توصیه نمیشود. سعی کنید از فرمت فلش در سایت استفاده نکنید.
 • هر قدر میتوانید برای بهینه سازی وب سایت خود در گوگل و موتورهای جستجوگر هزینه کنید.
 • طراحی سایت ساده همیشه شیک است. سایت خود را شلوغ طراحی نکنید.
 • اطلاعات تماس را به خوبی در معرض دید قرار دهید.
 • سعی کنید لوگوی زیبا و چشم نوازی برای سایت خود طراحی کنید که در ذهن مشتریان باقی بماند.
 • از شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها برای معرفی بهتر وب سایت خود استفاده کنید.
 • نام دامنه یا همان دامین Domain وب سایت خود را ساده و کوتاه انتخاب کنید. راهنمای روش انتخاب صحیح دامین
 • هر از چند گاه تصاویر و ترتیب قرارگیری مطالب در صفحه اول وب سایت خود را کمی تغییر دهید.