بازگشت مجدد مرورگر EDGE

سالها قبل مرورگر Internet Explorer مایکروسافت پیشتاز بدون رقیب دنیای وب بود.

مرورگر Edgeپس از عرضه Firefox و Chrome کاربران تمایل چندانی به استفاده از IE نداشتند و به مرور این مرورگر شرکت مایکروسافت به حاشیه رفت.

حالا در جدیدترین گزارشات مرورگر Microsoft Edge با عقب راندن فایرفاکس به دومین مرورگر محبوب بین کاربران دسکتاپ تبدیل شده است. مرورگر Edge در ابتدای عرضه مشکلات و باگ های زیادی داشت که باعث شد چندان با استقبال کاربران مواجه نشود و مایکروسافت مجبور به استفاده از موتور کرومیوم برای بازسازی آن شد.

البته میزان درصد کاربران Edge همچنان اختلاف زیادی با محبوب ترین مرورگر جهان یعنی Chrome دارد. مرورگر کروم گوگل در حدود هفتاد درصد کاربران دسکتاپ را در اختیار دارد و این در حالیست که کاربران مرورگر Edge تنها حدود هفت درصد از کاربران را در اختیار دارند.

همچنین با توجه به پیشفرض بودن مرورگر Edge بر روی سیستم عامل اول جهان یعنی Windows 10 آمار کاربران مرورگر Edge بسیار پایین تر از حد انتظار است اما در عین حال نشان میدهد مایکروسافت همیشه به نظر کاربران خود اهمیت زیادی میدهد و پیگیر رفع مشکلات مرورگر خود و بالا بردن میزان محبوبیت آن است.

در حال حاضر مرورگرهای محبوب بین کاربران دسک تاپ به ترتیب گوگل کروم ، مایکروسافت اج ، موزیلا فایرفاکس ، اینترنت اکسپلورر یازده ، سافاری ، QQ , Sogou Wxplorer و اپرا هستند. جالب اینجاست که مرورگر اپرا که زمانی جزو محبوبترین مرورگرهای جهان به شمار میرفت در حال حاضر تنها حدود یک درصد از بازار مرورگرها را در اختیار دارد.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟