ایلان ماسک اعتقادی به متاورس و Web3 ندارد

متاورس و Web3 دو روندی هستند که ظاهرا قرار است دنیای دیجیتال را متحول کنند اما ثروتمندترین مرد ایلان ماسک علاقه ای به هیچ کدام ندارد.

ایلان ماسکدر یکی از مصاحبه های اخیر مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا گفت که نمیتواند دلیل قانع کننده ای برای موفقیت دنیای مجازی متاروس و Web3 ببیند و به نظر او این دو تنها اسم های بزرگی دارند.

البته ماسک اعتراف کرد که ممکن است برای درک این فناوری های جدید "بیش از حد پیر" باشد. او گفت : آیا من مانند یکی از افرادی هستم که اینترنت را در سال 1995 به عنوان یک بازاریابی جدید مورد تمسخر قرار میدادند.

انتقاد ماسک از متاورس بر فقدان موارد استفاده قانع کننده و تجربه ناامید کننده برای مصرف کنندگان متمرکز بود. او گفت من نمیتوانم کسی را تصور کنم که تمام روز یک عینک سه بعدی به سر خود ببندد و نخواهد اتاق را ترک کند. 

متاورس چیست و آیا باید به آن اهمیت بدهیم؟

در حال حاضر Metaverse بیشتر یک پروژه آزمایشی است برای ترکیب شبکه اجتماعی و یک دنیای مجازی که دسترسی به بسیاری از بخش های آن مستلزم استفاده از هدست های VR است. منتقدان خاطر نشان میکنند که ما قبلا هم این فناوری را امتحان کردیم اما با رونق ناموفق VR عملا شاهد موفقیت آنها نبودیم. حالا با پیشرفت تکنولوژی و عرضه سخت افزارهای جدید و قوی و پشتیبانی غول هایی مانند متا متعلق به فیس بوک دنیایی بسیار بزرگتر از قبل را میتوان متصور بود.

اما Web3 هم چشم انداز جدیدی برای آینده اینترنت است. در این دنیای جدید کاربران میتوانند مستقیما از محتوا و فعالیت خود سود ببرند. ماسک زمان زیادی را به بحث در مورد Web3 صرف نکرد اما قبلا در توئیتر نسبت به موفقیت آن ابراز تردید کرده بود.

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟