مقایسه ویژگی های جوملا ۳ و جوملا ۴

جوملا ۴ آلفا ۱ در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ با به روزرسانی های بزرگ و پیشرفتهای عمده برای بهبود تجربه کاربر (UI) ، کیفیت کد و ارائه جوملا منتشر شد! بهبود بسیار زیادی در عملکرد جوملا چهار به نسبت جوملا سه اعمال شده. بیایید مقایسه ویژگی ها را بین جوملا ۴ و جوملا ۳ با هم مرور کنیم.

مقایسه جوملا 3 و جوملا 4

ویژگی های امنیتی جدید جوملا چهار

جوملا ۳ از زمان انتشار بسیاری از ویژگی های امنیتی را ارائه کرده است و برای رفع مشکلات امنیتی به طور مداوم به روز میشد اما از این به بعد آپدیت های امنیتی دریافت نخواهد کرد.

جوملا ۴ ویژگی های امنیتی بیشتری مانند: پشتیبانی از صورت های آماده SQL ، پرداخت برخی از debt فنی پروژه با retiring deprecated code و افزایش حداقل software stack شده را به جوملا اضافه می کند.

 

بوت استرپ ۲ جوملا نسل سه در مقابل بوت استرپ ۴

Bootstrap محبوب ترین چارچوب HTML ، CSS و JS برای ایجاد وب سایت های Responsive و نمایش مناسب سایت در نسخه تلفن همراه است.

جوملا سه بوت استرپ دو را یکپارچه کرده بود اما در حال حاضر قدیمی است. جوملا چهار با Bootstrap جدید به روز شده و از Bootstrap 4 استفاده می کند که بازنویسی اصلی کل پروژه است تا به ایجاد وب سایت ریسپانسیو سریعتر و آسان تر کمک کند.

 

LESS در مقابل SASS

SASS و LESS هر دو اکتنشن های CSS بسیار قوی هستند. اینها زبانهای برنامه نویسی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که CSS را توسعه دهند.

با ادغام Bootstrap 2 ، جوملا سه با LESS توسعه یافت.

در حالی که جوملا چهار Bootstrap 4 را ادغام می کند ، بنابراین با نسخه جدیدتر SASS توسعه می یابد.

 

اولویت اول نمایش بهینه در گوشی های موبایل

جوملا ۳ دارای الگوی پاسخگو برای بخش نمایش کاربر بود که بر اساس سیستم شبکه پاسخگو Bootstrap 2 ارائه شده ، اما به طور کامل هنوز در تمامی مرورگرهای گوشی همراه دیده نمیشود. در جوملا چهار با استفاده از Bootstrap 4 - محبوب ترین چارچوب HTML ، CSS و JS در جهان برای ایجاد قالب های ریسپانسیو استفاده می شود. بنابراین ، جوملا ۴ در پاسخ گویی بهتر کار می کند.

 ریسپانسیو بهتر جوملا 4 به جوملا 3

فرآیند نصب ساده تر

مراحل نصب جوملا ۳ با سه مرحله: پیکربندی ، پایگاه داده و نمای کلی ، برای کاربران بسیار ساده است.

جوملا ۴ هم دارای سه مرحله مراحل نصب با رابط کاربری بهتر است ، نصب داده های چند زبانه و نمونه در پنل "سفارشی سازی نصب" گنجانده شده است. جوملا ۴ قصد دارد در حین نصب گزینه های بیشتری را شامل موارد زیر اضافه کند.

  • قابلیت نصب برنامه های افزودنی (در حداقل هسته های داخلی پشتیبانی شده)
  • نصب دو مرحله ای نمونه داده

 

بخش مدیر رسانه به طور کامل بازسازی شده

مدیر رسانه جوملا ۳ در مدیریت فایل محدودیت هایی دارد: تنها امکان بارگذاری یک فایل در هر مرحله ، ویژگی drag and drop در بخش مدیا فعال نیست

بخش مدیا جوملا 3

جوملا ۴ با Media Manager کاملاً بازسازی شده همراه است. مدیر رسانه جدید با ویژگی های پیشرفته تر و پنل کاری بهبود یافته برای مدیریت آسان فایل های رسانه ای:

بخش مدیا جوملا 4

ویرایشگر تصویر: برش ، تغییر اندازه ، چرخش

مدیر رسانه جدید جوملا ۴ از ابزارهای ویرایشگر تصویر پشتیبانی می کند.

 

ویژگی های تصویر

امکان نمایش اطلاعات دقیق هر فایل در بخش مدیریت مدیا

 

گزینه های بیشتر: پیش نمایش تصویر ، حذف ، تغییر نام ...

حداقل نسخه PHP مورد نیاز: PHP 5.3 و PHP 7

جوملا ۳ نیاز به حداقل نسخه PHP 5.3 دارد در حالی که جوملا ۴ به PHP 7 نیاز دارد. PHP 7 عملکرد سریع (حدودا دو برابر سریعتر) ، امن تر و ویژگی های بسیار بیشتری دارد و پیشرفت هایی را برای وب سایت ها و برنامه های آنلاین ارائه می دهد.

 

عملکرد / زمان بارگیری: خوب در مقابل بهتر

جوملا سه بهبود قابل ملاحظه ای در عملکرد نسبت به جوملا دو داشت و این امر بیشتر بر روی جوملا چهار با بهبود کیفیت برنامه نویسی ، استفاده از فناوری های مدرن ، حذف عملکردهای قدیمی ، سیستم افزونه بازنویسی شده جدید ، روش های جدید به جای JFactory در چارچوب جوملا برای استفاده در اجزای بیشتر متمرکز خواهد شد. همه این موارد قطعاً عملکرد جوملا ۴ را بهبود می بخشد.

عملکرد جوملا 4

 

نظرات (0)

تا کنون نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟