بالا بردن رتبه وب سایت در گوگل

بالا بردن رتبه وب سایت در گوگل

اهمیت بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجوگر اینترنتی مانند گوگل


مقدمه ای بر SEO و یا بهینه سازی وب سایت


SEO یعنی بهینه سازی وب سایت جهت معرفی بهتر به موتورهای جستجوگر و در نتیجه سودمندی وب سایت شما برای بازدیدکنندگان بیشتر و در نتیجه افزایش مشتریان و بهبود کسب و کار شما از طریق اینترنت.


فرض کنید شما صاحب یک وب سایت در زمینه خدمات "تور اسکی" هستید. حال اگر کاربری کلمه کلیدی "تور اسکی" را در موتورهای جستجوگر مانند گوگل جستجو کند ، به شرطی که سایت شما برای موتورهای جستجوگر بهینه شده باشد ، وب سایت شما در صفحه اول نتیجه جستجو نمایش داده میشود و شخص کاربر با کلیک بر روی لینک سایت شما ، به سایت شما منتقل میشود و در صورتی که اطلاعات و توضیحات مناسبی در اختیار بازدیدکننده قرار گیرد ، شخص بازدیدکننده به استفاده از خدمات وب سایت ترغیب خواهد شد.


در واقع با بهینه سازی سایت خود شما یک رسانه تبلیغاتی با وسعتی جهانی و با قابلیت ارائه دائمی ۲۴ ساعته در اختیار دارید.
فراموش نکنید که بهترین حالت برای بهینه سازی وب سایت ، قرارگیری سایت شما در صفحات اولیه نتیجه جستجو در موتورهای جستجوگر مانند گوگل است.

ساخت و راه اندازی سایت اولین مرحله از ایجاد یک سایت موفق است و قطعا بعد از ساخت سایت شما بایستی مواردی را بر عهده گرفته و به صورت مرتب انجام دهید تا وب سایت شما موفق به کسب رتبه مناسب در گوگل شده و از مزایای داشتن یک وب سایت به صورت کامل بهره مند شوید.

برای رسیدن به این هدف انتخاب خدمات نگهداری و بروزرسانی مناسب برای وب سایت بسیار مهم است و در موفقیت کسب و کار آنلاین شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

منظور از نگهداری و بروزرسانی مداوم سایت چیست؟

نگهداری و بروزرسانی محتوای سایت شما تضمینی برای بازنگری مداوم ربات های گوگل برای بالا رفتن رتبه سایت شما و در نتیجه جذب و حفظ مشتریان بیشتر از سمت سایت شماست.

همه وب سایت ها به خدمات نگهداری و بروزرسانی محتوا نیاز دارند؟

اگر قصد شما از راه اندازی وب سایت تنها فعال سازی تعدادی ایمیل برای شرکت است و تنها با چند مجموعه و یا شرکت مشخص در ارتباط هستید پاسخ منفی است. 

اما در بیشتر موارد مجموعه ها ، شرکت ها و اشخاص به دنبال جذب مشتری های جدید هستند و یکی از بهترین و امروزی ترین روش ها برای این منظور بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل است. در کنار خریداری و تنظیمات کامپوننت و پلاگین های سئو یکی از مهمترین موارد بروزرسانی سایت از نظر درج محتوای جدید در سایت است. 

ربات گوگل توجه زیادی به میزان بروزرسانی هفتگی اطلاعات و صفحات سایت شما در کنار میزان محبوبیت آنها دارد. همچنین در نگارش مطالب سایت خود بایستی مواردی را در نظر داشته باشید. کلیه این خدمات در بسته های نگهداری و بروز رسانی سایت به مشتریان ارائه میشود.

مزایای مهم استفاده از خدمات نگهداری و بروزرسانی سایت

۱. تجربه کاربری خوب سایت از نظر بازدیدکنندگان

در بسیاری از وب سایت ها تصاویر بی کیفیت ، مشکلات نوشتاری ، لینک های داخلی خراب ، سرعت لود پایین برخی مطالب و صفحات و ... مشتریان بالقوه را که به سایت شما مراجعه کردند از ادامه مشاهده و مرور صفحات سایت شما منصرف میکند.

۲. محتوای مناسب برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

موتورهای جستجوگر مثل گوگل وب سایت هایی که UXD با امتیاز بالایی را ارئه میدهند و محتوای مناسب و بروزشده در کنار بسیاری عناصر دیگر را دارند در اولویت نتیجه جستجو قرار میدهند.

کلمه UXD مخفف عبارت User Experience Design است که در واقع شامل یک فرآیند مناسب در چیدمان صفحات سایت است که در کنار قابلیت مشاهده مناسب صفحات از نظر معماری موتورهای جستجوگر هم استاندارد باشد.

۳. امنیت سایت شما مهم است

قطعا حفظ امنیت سایت بسایر مهم است. بروزرسانی و نگهداری مرتب پلاگین ها و کامپوننت های سایت برای کاهش خطر حمله هکرها به سایت نکته مهم و اساسی است. انجام مرتب این موارد خطرات حمله هکرها یا سرقت اطلاعات سایت شما را بسیار کاهش میدهد.

۴. تهیه فایل های پشتیبان به صورت کامل و منظم

در صورت بروز مشکلاتی در وب سایت شما در برخی مواقع بهترین راهکار برای حل مشکل استفاده از نسخه بک آپ (پشتیبان) برای بازگردانی اطلاعات و صفحات سایت است. تهیه فایل های پشتیبان سالم و کامل از سایت شما برای حفظ اطلاعات صفحات و رتبه کسب شده صفحات در گوگل بسیار مهم است.

 
به مثال های زیر توجه فرمایید
توجه داشته باشید که خود شما نیز میتوانید موارد کلمات کلیدی موجود در مثال ها را شخصا در سایت گوگل امتحان نمایید

انتخاب کلمات کلیدی از جانب مالک وب سایت صورت گرفته است

مثال شماره یک : جستجوی عبارت "طراحی سایت ارزان" در موتور جستجوگر گوگل و نمایش سایت آرمان وب در صفحه اول نتایج گوگل در بین صدها وب سایت مشابه

مثال شماره دو : جستجوی عبارت "نماینده سانترنو" در موتور جستجوگر گوگل و نمایش سایت sgt-group.com در صفحه اول نتایج گوگل در بین صدها وب سایت مشابه 

مثال شماره سه : جستجوی عبارت "تسمه نـوار نقاله" در موتور جستجوگر گوگل و نمایش سایت tasmehps.com در صفحه اول نتایج گوگل در بین صدها وب سایت مشابه

رتبه تسمه نـوار نقاله در گوگل

 


بهینه سازی رتبه وب سایت در گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر


این روزها اینترنت به یکی از ابزارهای معرفی خدمات ، محصولات و توانایی های شرکت ها و اشخاص گوناگون تبدیل شده است.
میلیون ها وب سایت در هر زمینه در اینترنت وجود دارند اما شاید تعداد محدودی از آنها واقعا موفق عمل میکنند. علت چیست؟
یکی از روش های یافتن اطلاعات در اینترنت روش جستجو از طریق سایت های جستجوگر اینترنتی است و در این میان گوگل یکی از موفق ترین موتورهای جستجوگر اینترنتی است. این که سایت شما در موتور جستجوگر گوگل دارای رتبه بالا باشد بسیار اهمیت دارد چون شما از این طریق میتوانید خدمات و محصولات خود را به صورت 24 ساعته از طریق اینترنت به علاقمندان و خریدارانی که در اینترنت به دنبال محصولات و خدمات مشابه شما هستند معرفی نمایید.


اما سایت شما در حالت عادی چنین قابلیتی را ندارد و اصطلاحا باید برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی شود. در یک کلام بهینه سازی سایت برای جستجو یعنی این که صفحات و سایت شما به صورتی ویرایش و ذخیره شوند تا برای موتورهای جستجوگر اهمیت بیشتری پیدا کنند و رتبه سایت شما در مورد کلمات کلیدی انتخابی بالا برود.


با توجه به مسائل بالا امروزه رتبه بندی مناسب سایت در موتورهای جستجوگر و به ویژه گوگل امروزه به یک نیاز برای هر وب سایت موفقی تبدیل شده است. یکی از خدمات آرمان وب بالا بردن رتبه سایت شما در گوگل میباشد. شما میتوانید بالا بردن رتبه سایت خود را به ما محول نمایید تا بازدیدکنندگان سایت شما و به همان میزان مشتریان شما را افزایش دهیم.
برچسب ها: سئو گوگل